Bike Fitting

Jest procesem doboru indywidualnych ustawień roweru do budowy anatomicznej oraz aktualnych zdolności motorycznych kolarza.
Głównym celem jest zwiększenie efektywności jazdy, poprzez odpowiednią pozycję na rowerze, kombinację komponentów, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu i bezpieczeństwa dla narządu ruchu.
Łączy w sobie interdyscyplinarną wiedzę z zakresu fizjoterapii, anatomii ludzkiej, biomechaniki, aerodynamiki i ergonomii.

Bikefitting jest usługą przeznaczoną dla każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania czy rodzaju kolarstwa które uprawia. 

 

Proces Bike Fittingu

-Wywiad wstępny
-Pomiar antropometryczny
-Badanie fizjoterapeutyczne
-Diagnostyka wad postawy
-Ocena zdolności motorycznych
-Ustawienie bloków
-Praca na macie tensometrycznej
-Dobór siodła
-Wymiarowanie, analiza i dobór pozycji
-Raport z bike fitting'u

Wkładki FootBalance

Podparcie stopy jest istotnym elementem w osiągnięciu ergonomicznej pozycji na rowerze. Wkładki tworzone są według indywidualnych potrzeb, dają możliwość wyrównania różnic, wynikających z anatomii i cech osobniczych.

Dobór i stworzenie wkładek custom jest idealnym rozwiązaniem dla osób mających problemy z: drętwieniem i cierpnięciem stóp, bólami kolan, zaburzeniami statyki miednicy. Istnieje możliwość doboru wkładek do innego obuwia: sportowego/codziennego.

mgr Maciej Kuś

Ukończył studia magisterskie z fizjoterapii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Obecnie doktorant na tej samej uczelni, prowadzący badania związane z analizą ruchu. Ze sportem związany przez całe życie, początkowo jako zawodnik, a obecnie w roli fizjoterapeuty. Pajonat ruchu i sportu w każdej postaci. Współpracuje z zawodnikami zarówno sportów indywidualnych, jak i drużynowych. Ukończył kursy między innymi z terapii manualnej, terapii tkanek miękkich oraz treningu medycznego. W pracy klinicznej głównie skupią się na ortopedii i medycynie sportowej.

Za cały proces szkolenia, a także wsparcie w urządzeniu studio odpowiedzialny jest Jarek Dymek- guru polskiego bike fittingu.
Bike fitter, fizjoterapeuta oraz trener kolarstwa.
Od 16 lat zajmuję się bike fittingiem. Pracę traktuję jako misję, przekłada swoją wiedzę i doświadczenie w praktyczne rozwiązania.
W branży rowerowej stara się propagować usługi bike fittingowe na wysokim poziomie, poprzez stworzenie sieci profesjonalnych, specjalistycznych studio, wykorzystujących interdyscyplinarną wiedzę z zakresu biomechaniki, anatomii i fizjoterapii, wraz z najnowszymi technologiami - zarówno do pracy z kolarzem amatorem oraz zawodnikiem.

Cennik

Bike Fitting (1 rower) 800zł
Bike Fitting (2 rowery) 1300zł
Wkładki FootBalance 350zł
Dobór siodła 400zł
Ustawienie bloków 150zł
Konsultacja Bike Fittingowa* 300zł

*dotyczy pacjentów, którzy mieli przeprowadzany już Bike Fitting

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny 516 969 962.

Często zadawane pytania: